ПРОТОКОЛ № 207
від 28 вересня 2021 року

Присутні:

 ЧЛЕНИ ТОВАРИСТВА: Сергій ВакуленкоІгор Оржицький, Владислав Яценко, Катерина Каруник, Тетяна Трофименко, ВалерійРомановський, Костянтин Голобородбко, Михайло Красиков.
 ГОСТІ:

 Роман Міняйло, Валерій Лукашенко.

  

ПОРЯДОК ДЕННИЙ:

1. Доповідь кандидата філологічних наук, доцента, Голови Харківського історико-філологічного товариства  Сергія Вакуленка «Чим іменник відрізняється від імени? Ранній український внесок у розбудову теорії частин мови». 

 

 
Запитання ставили:
 
 В. С. Романовський, І. О. Оржицький, В. Б. Яценко, Т. М. Трофименко, К. Ю. Голобородько, В. Лукашенко, М. М. Красиков, Р. В. Міняйло, К. Д. Каруник.

 

У дискусії виступили:

К. Ю. Голобородько, І. О. Оржицький, Р. В. Міняйло, В. С. Романовський, К. Д. Каруник.

vakulenko 28.09.21
 
 discussion 28.09 1  Miniajlo 28.09.21
 
 
 

2. Доповідь кандидата історичних наук, доцента катедри культурології Харківської державної академії культури Валерія  Романовського  «Бої за Харків у грудні 1917 р.: пам’ятки та пам’ятні місця».  

Romanovsky 28.09

 

 

 Запитання ставили:

І. О. Оржицький, М. М. Красиков, 

К. Д. Каруник, С. В. Вакуленко, В. Лукашенко.

 

У дискусії виступили:

М. М. Красиков, С. В. Вакуленко, К. Д. Каруник.

 questions 28.09 1

 

discussion 28.09
 
 
 
3. Поточні справи.

announcement

  

Сергій Вакуленко:

1. Нагадую присутнім про подання наукових розвідок, рецензій і матеріалів до 17 тому «Збірника ХІФТ». Свої тексти можете надсилати на електронну скриньку Товариства до кінця осени 2021 р. Правила оформлення залишаються такі ж точно, як у 16-му томі. Прошу голів секцій звернутися в першу чергу до наших членів, а також до інших колег (істориків, філологів, філософів), які досліджують важливі питання україністики. 

2. Жовтневі збори Товариства попередньо призначаємо на 26 число, це буде останній вівторок місяця. Про місце зборів повідомимо, щойно знатимемо про можливість повноцінної живої зустрічі. Ми отримали від керівництва ХНУ імені Каразіна підтвердження в сприянні Товариству, що дозволяє нам вільно проводити свої збори в Центрі українознавства імени Багалія. Утім, принаймні в цьому місяці, приміщення Центру використовується як навчальна авдиторія щодня й цілоденно. Дякую Літературному Музеєві за надане приміщення, перебування в якому, щоправда, майже всі мусіли оплатити. Сподіваємося, що до наступного разу проблема з приміщенням позитивно розв’яжеться. Чи хтось має ще якісь пропозиції щодо місця зборів?

 

Валерій Романовський:

Можна поцікавитися в адміністрації Харківського планетарію. Наскільки мені відомо, планетарій має змогу надавати приміщення для різних заходів, що проводяться у вечірню пору. До двадцяти осіб там напевно можна розташувати.

 

questions 28.09

Михайло Красиков:

Зустрічі Товариства можна також проводити в приміщенні Палацу студентів НТУ ХПІ по вул. Пушкінській, 79. Хтось із Управи може ближчими днями зайти до Палацу й оглянути кімнату для засідань, щоб визначитися з таким варіантом місця зборів.

 

 

Наукові збори Харківського історико-філологічного товариства

проходили в Харківському літературному музеї

за адресою вул. Багалія, 6.